Vesti

Studenti RN smera osvojili prvu nagradu na inovacionom takmičenju

Tim sa Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta Novi Sad “PANONSKA POSADA”, u sastavu Aleksandar Rončević, Mihailo Milenković, Petar Kapriš i Vladimir Krsmanović, svi a smera Računarske Nauke, odneo je PRVO MESTO na nacionalnom takmičenju za najbolju tehnološku inovaciju u kategoriji za studentske inovacije (http://inovacija.org/ ). Oni su razvili inovaciju „Lara“ – sistem za automatsku detekciju nezgoda i spašavanje mornara, koji se sastoji od hardverskih i softverskih sistema.

Continue reading „Studenti RN smera osvojili prvu nagradu na inovacionom takmičenju“

„Linux install day“ na Departmanu

Na Departmanu se 16.10. U amfiteatru VII organizuje „Linux install day“, gde zainteresovani imaju priliku da im neko pomogne da instaliraju Linux na svoje računare, podese neke specifičnosti, ili uopšteno da saznaju više o tome zašto bi koristili Linux.

Softverski praktikum 1

Obaveštenje za studente prve godine koji su odabrali da slušaju softverski praktikum 1 (ali i viših godina ako su birali predmet). Praktikum je malo specifičan predmet i u okviru njega postoji uvek nekoliko „podkurseva“ od kojih možete birati tačno jedan. Takođe, ako položite jedan od tih, nažalost ne možete birati drugi neke druge godine, pošto samo jednom možete polagati praktikum 1.

Podela na podkurseve se vrši u okviru zajedničkog Moodle kursa po principu zauzimanja mesto redom kako se prijavite, a brojevi mesta su ograničeni. Više informacija o svemu tome imate u propratnom dokumentu:

SP1 objasnjenje 2021

Raspored časova za prvu godinu studija

Raspored časova za prvu godinu studija je sada spreman, mada su moguće još sitne izmene narednih dana:

Za više godina studija je raspored još u izradi i moguće su izmene.

Takođe, studenti mogu naći dodatne informacije o priključivanju na online kurseve u okviru zajedničkog dokumenta. I ovaj dokument će još biti dopunjavan narednih dana za razne predmete.

Obaveštenje o izvođenju nastave u školskoj 2021/2022. godini

Nastava na prvoj godini osnovnih studija će se izvoditi po kombinovanom modelu.
Uživo će se izvoditi nastava iz predmeta Diskretne strukture 1 (RN, IT), Matematička analiza 1 (RN), Analiza za informatičare (IT),
PREDAVANJA iz predmeta Uvod u programiranje (RN, IT), Analitička geometrija.

Nastava na višim godinama osnovnih i na master studijama će se izvoditi kombinovano. Tačan raspored će biti objavljen u rasporedu predavanja.